Jdi na obsah Jdi na menu
 


17. 5. 2018 se narodila nová členka naší smečky - Kira Clever Fox

8. 4. 2018 Opustila nás Angie Šedý poutník crying Bylo jí teprve 9 a půl roku. 

20. 12. 2016 - Dnes Terinka vzdala boj s nádorem na přední noze. Mám pocit, že čím jsem starší, tím hůř to snáším.

7. 5. 2015 - máme nový přírůstek do smečky, Indii z Berounské bašty :-)

13.3.2014 Zmizela nám kočka Líza. Kolem 18. hodiny chtěla pustit ven na svou obvyklou krátkou procházku po blízkém okolí a už se nevrátila. Docela se nám po ní stýská.

1.9.2013 V albu Procházka v polích jsou fotografie z letní procházky se psy mezi ječnými poli nad Nižborem.

20.12.2012 Blíží se Vánoce. Včera to byl rok, co jsme se rozloučili s Brituškou. Teri se po kastraci velmi rychle zotavila, jediným pozůstatek po zákroku je její stále ještě trochu holé bříško :-) Angie mizerně chodí, ač jsou jí teprve 4 roky, je na ní při pohybu vidět, že ji zlobí kyčelní klouby. Špatně chodí do schodů, občas šmajdá i na rovině. Metrovka na cvičáku je pro ni nepřekonatelný problém, stejně tak i áčko. Přesto na ni nedám dopustit  a i kvůli DKK jsem ráda, že zůstala doma. S malými dětmi (jak jsem zjistila) se výcviku příliš věnovat nelze a s Angie aspoň nemám výčitky svědomí, že jsem nevyužila její pracovní potenciál :-)) 

23.10.2012 Teri má zánět dělohy a dnes ji čeká kastrace :-(

27.6.2012 Před pár dny, 22.6., oslavila Terka své 8 narozeniny a přestala být chovnou fenou. Ač jsem ji původně chtěla nechat ještě jednou nakrýt, nakonec jsem si to, s ohledem na nevalnou ekonomickou situaci v našem okolí, rozmyslela. Vzhledem k tomu, že Angie je kvůlu DKK neuchovnitelná, musím se prozatím se odchovem štěňat rozloučit :-(

19. 12. 2011 Dnes jsem musela nechat uspat Britušku :-( Od soboty se nedokázala postavit na zadní nohy, byla ochrnutá. Přestože jsem věděla, že s námi už dlouho nebude (bylo jí 13,5 roku a špatně chodila už delší dobu), stejně je to něco, na co se nedokážu psychicky připravit. Sdílela se mnou lepší i horší časy téměř dvanáct let a byla by za mě i dýchala, kdyby to bylo možné, nikdy jsem neměla vděčnějšího psa (asi za to, jak jsem ji tenkrát odvázala od toho stromu). Sbohem, Brituško.

14. 6. 2011 Sypu si popel na hlavu, že tyto stránky kapku zanedbávám... A kdyby jen ty stránky... Nějak nestíhám stopy, budu to muset v létě napravit. Angie mě na cvičáku zlobí s poslušností, odmítá se otočit zády ke kočárku se synem :-) K tomu se nikdo nesmí pomalu ani přiblížit, pokud tak kdokoli učiní, naše paranoidní Angínka opouští plac a jde kočárek bránit :-)

Také už pěkně kouše, v dalším postupu nás momentálně brzdí to, že nepouští. Věřím ale, že to nakonec zvládneme a budeme moci vyrazit na zkoušky a na závody.

21. 4. 2011 Dnes jsme byli na procházce u Berounky, s Angie a Maxem. Dceru cestou přestalo bavit nosit na hlavě věneček z pampelišek, a protože jsem byla líná nést ho domů, vymyslela jsem, že jej hodíme do řeky a pošleme jej po proudu do Prahy. Dcera byla nadšená, odhodila věnec několik metrů od břehu, kde byl silný proud, Angie mohutným skokem skočila do řeky a věnec nám přinesla zpátky. A tak se to opakovalo do té doby, než se věneček rozpadl a nebylo co házet :-))

29. 3. 2011 Máme za sebou první letošní stopu. Nadšení při ní čubinkám nechybělo, což se jaksi negativně projevilo při jejím vypracování... Angie mě prvním úsekem vlekla s takovou vervou, že jsem patami málem vyrývala v poli brázdy. Kupodivu si zapamatovala, že předmět je záhodno označit zalehnutím :-))

12. 2. 2011 Ve vzduchu začíná být cítit jaro, takže se i my probouzíme ze zimního spánku :-)) Minulý týden se nám na kousání ve Zdicích docela dařilo, zítra vyrážíme opět trénovat. 

29. 10. 2010 Po dlouhé době jsem byla s Angie čuchat. Stopa byla jen ZMková (naposledy jsme stopovali na jaře) a Angie ji zvládla levou zadní, pěkně s nízkým nosem, poctivě, dokonce jsme jakž takž zmákli i označování předmětů. Doufejme, že jí tento styl práce vydrží a označování předmětů dopilujeme, abychom zjara mohly vyrazit na FPr1.

27. 7. 2010 Naše mourovatá kočka Líza, na kterou zjara stáli kocouři frontu pod našimi okny (a kterou se nám přirozeně nepodařilo uhlídat) má čtyři krásná koťátka. Terinka jí je šíleně závidí, prťousové zřejmě probouzejí její mateřské pudy, zvlášť vezmeme-li v úvahu, že je to zhruba dva měsíce, co naposledy hárala. Když u nich Líza není, trčí Terka u bedýnky s koťaty, hlídá je a masíruje jim bříška. Nicméně to, že doma dělá koťatům chůvu, jí nebrání každý večer hystericky řvát v rohu naší zahrady na sousedovic kočky...

Teri - kočičí au pair

P. S. Nechcete někdo koťátko? 

25. 6. 2010 Je to přesně rok, co nemáme Fausta. Poslední týden jsem na něj moc myslela, vybavovala jsem si poslední týden jeho života, od okamžiku, kdy jsem se dozvěděla, že vlastně umírá. I když je to už rok, stejně mi pořád chybí. Dokonce ani dcera na něj ještě nezapomněla, přestože jí v té době bylo jen 2,5 roku a pojem "smrt" nedokázala ještě pochopit. Konečně také plním svůj dluh vůči němu a v rubrice Vzpomínáme v článku o Faustovi najdete prezentaci jeho fotek od štěňátka.

Teď z veselejšího soudku. Mile mě překvapila Angie, neboť jsem se bála, co bude náš pošuk dělat na procházkách a jak bude zvládat klidnou chůzi s kočárkem. A ono to jde úplně bez problémů. Angie je skvělá, ke kočárku "přirostla" a odmítá se od něj hnout na více než 3 metry. To, pravda, trochu vadí při procvičování poslušnosti, ale pro běžný provoz je to fajn. Lehce schizofrenní pocity ovšem nejspíš zažívá tehdy, když jdeme na procházku i s Aničkou s kolem - to pak neví, koho hlídat. Ke kočárku střeženému Angienkou se přirozeně nesmí nikdo cizí přiblížit :-))

8. 5. 2010 Dnes se naše "smečka" rozšířila o dalšího člena - váží 3,36 kg, měří 49 cm, a v následujících několika letech bude nepochybně příčinou mnoha mých absencí na cvičáku a různých kynologických akcích. Jistě jste pochopili, že tyto řádky nepíši o psu... :-))

5. 5. 2010 Přidání této aktuality už více než měsíc odkládám, pozitivní informace člověk zveřejňuje raději než ty neveselé. V březnu jsme byli s Angie na rtg. loktů a kyčlí - nic zlého netuše, bo čubinka se celé dny téměř nezastaví, skáče nám až nad hlavu a pohybovými potížemi vskutku nikdy netrpěla. Už když jsem v ordinaci veterináře viděla snímek jejích kyčlí, věděla jsem, že to není dobré. Oficiální výsledek mé obavy jen potvrdil - DLK má Angie sice podle mého očekávání 0/0, ale DKK 4/4 - tím samozřejmě končí naše naděje na její uchovnění.

Angie samozřejmě zůstává u nás - je to člen rodiny, navíc bych ji nedala už kvůli její povaze - je to super hlídač, ať už na zahradě, nebo mimo ni.

15. 2. 2010 Dovádění ve sněhu sice naše psí holky moc baví, ale stejně už nedočkavě vyhlížíme jaro. Na cvičák je po zledovatělých silnicích obtížné se dostat, navíc je "plac" zledovatělý, takže se oddáváme zimnímu lenošení.

Velkou radost jsem měla z fotek Arga, viděla jsem ho poprvé od jeho 8 týdnů. Najdete je ve fotoalbu štěňat z vrhu "A". Všichni vlkošedí psí kluci mají podobný kukuč - nejspíš po tatínkovi :-))

Bohužel jsem se při poslední návštěvě cvičáku koncem ledna náhodou dozvěděla i smutnou zprávu, totiž že celočerný Adar v listopadu 2009 svým majitelům utekl a nepodařilo se ho najít :-(( 

18. 11. 2009 Do fotoalba štěňat z vrhu "A" byly přidány fotky Adara. Jsou ze srpna letošního roku. 

25. 6. 2009 Dnes nás opustil Faust. Přestal zvládat boj se zhoubným nádorem, a proto jsme ho nechali odejít. Moc mi chybí. Pořád čekám, že se podívám z okna a uvidím ho ležet na jeho oblíbeném místě u vrátek, že o něj zakopnu v předsíni pod schody, když se venku rozštěkají psi, čekám, že uslyším jeho hluboký hlas...

13. 6. 2009 Ve Zdicích se konaly zkoušky IPO-SchH. S Teri jsme skládaly zkoušku FPr1, sice je to jen lehká stopa, ale vzhledem k tomu, že foukal silný vítr a od TARTových zkoušek jsme byly čuchat jen jednou, měla jsem přece jen trošku obavy, že by se nám nemuselo dařit. Nakonec jsme uspěly - 85 bodů. Bodové ztráty jsme nasbíraly za změnu polohy při označování předmětu (1. předmět), nesetrvání u předmětu (2. předmět - Teri nerespektovala, že tam stopa "končí" a bez mého pokynu se rozhodla pokračovat dál) a za menší revírování na prvním úseku stopy. 

Nejvíc mě ale zamrazilo v zádech, když jsem přibližně v polovině 2. úseku stopy zaslechla dceřino (2,5 roku) halekání od našeho auta: "Mamííí, mamííí, tady seeeem!". Z tréninků vím, že Terka obvykle reaguje ukončením práce na stopě a vyráží  přímou čarou zkontrolovat Aničku. Chválabohu to tentokrát neudělala. Musím je obě pochválit za vzorné a zodpovědné chování po celou dobu zkoušek :-))

Více info o těchto zkouškách najdete na webových stránkách ZKO Zdice - www.zkozdice.webnode.cz


 

25. 5. 2009 Dnes jsme se setkali s Aurou, vyrostla z ní velmi milá, slušně vychovaná psí slečna (inu pražanda :-)), ne jako ta naše vesnická buranka :-)

Zde jsou fotky z onoho odpoledního setkání:

Aura + Angie

 

6. 5. 2009 V neděli 3. 5. 2009 nás se svou "smečkou" navštívila Ambra. Je z ní krásná, velká, mohutná fena, naše Angie vedle ní vypadá jako takové hubené nedochůdče:-)) Hezky si spolu zařádily. Trošku mě mrzelo, že se mi nepodařilo se s Ambrou trochu pomazlit (a že bych ráda), prostě na ní bylo vidět, že ví, ke komu patří, a my už jejími lidmi dávno nejsme:-))

Pár fotek z nedělního podvečera je zde:

Ambra na návštěvě

 

 

29. 4. 2009 V sobotu 25. 4. Terinka složila ve Zdicích zkoušku ZMT: S 38, P 46, O 38. Bylo nádherné počasí a po celou dobu zkoušek vládla přátelská atmosféra. Pokud jde o Terky výkon, stopu umí lépe (pravda, máme raději ty těžší) a na obraně se na jejím výkonu tradičně podepsala moje nervozita, máme tedy pořád co zlepšovat. V poslušnosti mě zaskočila jen jednou, při aportu, když místo předsednutí si s aportem lehla :-)))

15. 4. 2009 O Velikonočním pondělí jsme se zúčastnili KV v Hořovicích, Angie ve třídě dorostu získala hodnocení velmi nadějná. Mám z toho velkou radost, zvlášť s ohledem na fakt, že ve výstavním kruhu dělal náš pošuk pěkný brajgl a o nějakém kvalitním předvedení nemohla být ani řeč. A to jsem ji to doma tak hezky učila :-D Budiž nám omluvou její štěněcí věk a přemíra temperamentu.

Tady je pár povedenějších fotek z onoho dne. I z nich je, myslím, patrné, že jsem měla s Angie plné ruce práce:-)) Nenechte se proto zmást mým zarputilým výrazem :-))

Výstava Hořovice 13.4.2009

26. 3. 2009 V rubrice Štěňata jsou umístěny nové odkazy na fotoalba našich štěňátek od "A", které nám poskytli jejich majitelé.

4. 2. 2009 Konečně jsem umístila na internet fotky z naší návštěvy Aury :-))

návšteva aury

24. 1. 2009 Dnes jsme byli navštívit silně rozblácenou pražskou Stromovku, kde jsme měli domluvenou schůzku s novými majiteli Aury - abychom se pokochali, jak pěkně roste a aby si naše holky (psí, samozřejmě) mohly zase pohrát spolu. Auře trvalo pár vteřin, než jí došlo, kdo že to na ni volá a pak nás bouřlivě přivítala:-)) Terinka ji poznala okamžitě, Angie na ni chvilku žárlila a nechtěla jí Terku "půjčit". O pár minut později už ale společně Terušku proháněly po louce. No, po louce... Toť otázka, zda se tomu vůbec dalo říkat louka... Fotečky z dnešního odpoledne dodám, jak jen mi čas dovolí.

31. 12. 2008 Ačkoliv jsme už počítali s tím, že Aurinka zůstane členem naší smečky, má od dnešního dne svou novou milující rodinu. Paradoxní je, že bydlí v pražských Dejvicích a bude tedy vyrůstat v místech, kde jsem vychovávala svého prvního německého ovčáka Fausta.

25. 12. 2008 Dnes jsme byli s našimi malými holkami na procházce u Berounky. Pár fotek z dnešního dne naleznete tady:

V pohybu

1. 12. 2008 V sobotu odjel do nového domova Amírek, loučení bylo sice těžké, Amírkovi se od nás nechtělo a nám z toho bylo také trochu smutno, ale od jeho nových majitelů vím, že už po příjezdu domů byl v naprosté pohodě.

Teď, když už máme doma jen dvě psí holčičky, mám možnost lépe rozpoznávat jejich charaktery. Angie krade boty a textílie, Aura krade jídlo a igelit. V přetahování se mají větší výdrž, než měla Terinka jako štěně. Aura je nedůvěřivější vůči cizím lidem - zatímco ještě nedávno byla ochotná přijít na zavolání ke komukoliv, dnes už k cizím nejde. Angie nejprve také ne, ale dá se ukecat nebo podplatit žrádlem :-)) Obě už umí hezky aportovat pískací prasátko :-)) 

Ve fotogalerii je pár nových fotek. Další, ještě z minulého víkendu, mám ještě v záloze :-))

26. 11. 2008 V neděli, 23. 11., se od nás odstěhovala Ambra. Noví majitelé nám ji prý někdy přivezou ukázat i s jejím novým psím kamarádem - německým ovčákem Maxem. Doufám, že si spolu budou rozumět. Doma nám tím pádem zůstává ještě Amírek, pro kterého si jeho nová rodina přijede v sobotu, a Aura, která měla tak dlouho smůlu na nové majitele, až ji můj muž už nikomu nechce dát :-))

V pondělí jsme byli na posledním očkování - no, posledním, prostě už jsou očkovaní i proti vzteklině, tudíž o víkendu se mnou a s Terinkou pojedou prvně na cvičák.

 

13. 11. 2008 Naši mrňaví barbaři dnes dokázali (nechápu jak) otevřít vrátka svého pokojíčku zavřená na petlici a vyrazili drancovat sousední pokoj. Hned bylo co uklízet. Navzdory prvnímu dojmu z té spoušti nebyly důsledky jejich spanilé jízdy tak strašné - sice všechno, co našli, roztahali po pokoji, ale většina předmětů byla jen oslizlá a upatlaná, nikoliv rozcupovaná :-))

76. 11. 2008 Ve fotogalerii "štěňata 8 týdnů" najdete nové fotky štěňat - alespoň pár. Mám jich za posledních pár dní zase kolem stovky, musím je trošku probrat a dát na Google. Neustálé vylévání misky s vodou (na podlaze permanentně stála voda) jsem nakonec musela vyřešit tak, že místo misky mají velký kastrol připoutaný řetězem (nic jiného zubům neodolá) k dřevěnému trámu :-)) Střídavě beru jednotlivá štěňata na krátké procházky - aby se trochu otrkala. Angie už je profík a s chůzí na vodítku nemá žádné velké obtíže. Ambra nejdříve vypadala jako velká suverénka, ale bezpečí naší zahrady nakonec opouštěla jen velmi neochotně. Na vodítku byla hrozná, skákala metr vysoko a ječela, jako by ji na nože bral, ale jakmile mohla být na volno, byla v pohodě. Je děsně paličatá a přimět ji udělat něco, co nechce, je fuška.

1. 11. 2008 Dnes hodně brzy ráno mě vzbudil intenzivní štěkot z pokojíčku našich lotrů. Protože ani po několika minutách neustával, velmi neochotně jsem opustila teplou postel a šla se tam podívat. Štěňata rozzuřeně štěkala na kaktus, který shodila z okna :-)) Pokud jde o napáchané škody, není kaktus zdaleka jedinou obětí. Jednu bačkoru stále hledáme (odnesli ji někam na zahradu), zničili dva rhododendrony, mladou hrušeň, rybíz a dnes odpoledne pleli trávu na skalce :-)) Doma toho zatím moc nevyvedli (nemají příležitost - jejich pokojíček je kompletně vyklizená místnost s dlažbou na podlaze), ale dnes Angie objevila způsob, jak si doma udělat brouzdaliště - vláčí (v zubech) nerezovou misku na vodu (takovou tu, kterou nelze převrhnout) po zemi za značného rachotu tak dlouho, dokud všechnu vodu nevycáká na podlahu.

31. 10. 2008 Štěňátka mají za sebou druhé očkování, dostat ty čtyři lumpy do auta byla fuška - strčila jsem dovnitř dvě a než jsem tam umístila i ta další dvě, tak mi ta první vyskočila :-))

Angie s námi začíná chodit na krátké procházky do blízkého okolí, přestože z bezpečí zahrady se jí zatím moc nechce.

 

19. 10. 2008 Ve fotogalerii najdete nejnovější fotky našich stále nezadaných psích holčiček. A také Amira, chlapečka, na které se sice už moc těší noví majitelé, ale zatím si ho ještě nemohou odvézt. Ostatní štěňátka již více než týden zlobí a okusují své nové páníčky:-))

 

7. 10. 2008 Štěňátka mají za sebou tetování, čímž definitivně získala svá oficiální jména - kluci jsou: Adar, Amir, Argo, Ax, Axel a holčičky: Ambra, Angie, Aura a Axa. Psí slečny Ambra a Aura (oranžová a Drobek) zatím stále čekají na své nové pány. Kéž by se o ně ucházel někdo, kdo by měl chuť věnovat se výcviku, popř. holky uchovnit, zatím se zdá, že budou obě šikovné.

6. 10. 2008 Znáte horor Critters? Pokud ano, můžete si udělat určitou představu o tom, co máme doma:-)))

Volné už máme jen dvě holčičky - oranžovou a Drobka. Oranžová bude mít možná trošku tendence k dominanci, ale jinak je moc krásná a hezky stavěná. Svého Drobečka budu dávat jen hodně nerada a jedině do dobrých rukou. Modrá se bude jmenovat Angie a zůstane u nás doma. Tedy pokud si to nakonec nerozmyslím a nenechám si Drobka:-))

5. 10. 2008 Zelený pejsek má svého budoucího pána (jmenovat se bude Axel) a ode dneška má také červený pejsek svou novou rodinu, ale bude u nás bydlet ještě cca do konce listopadu.

1. 10. 2008 Štěnda byla včera podruhé odčervena. Protože bylo samozřejmě nutné je předtím zvážit, najdete v rubrice Štěňata informace o jejich aktuální hmotnosti.

26. 9. 2008 Červená holčička má svou novou rodinu a nové jméno - Axa.

25. 9. 2008 Modrý už má také nové jméno, bude se jmenovat Ax.

24. 9. 2008  Modrý pejsek dnes našel svého nového majitele. Tak trochu si ho vybral sám:-))

Celočerný pejsek má nové jméno - Adar, a oranžový bude Argo.

21. 9. 2008 Otec našich štěňat, Gerro Leryka, se dne 20. 9. 2008 na MČR podle ZVV3 umístil na krásném 4.  místě! K tomuto úspěchu Gerrovi a jeho majitelce, paní Lence Novotné, moc gratulujeme!

20. 9. 2008 Podařilo se mi štěňata zvážit, podrobnější informace najdete v rubrice štěňata. A fotky ze včerejšího pobytu našich psích miminek na zahradě jsou tady:

17. 9. 2008 Štěňata dnes obědvala tvaroh s piškotkami a moc jim chutnal. Někteří jedinci jsou od něj trošku zapatlaní ještě teď. K večeři dostali kilo vařeného hovězího s rýží a kořenovou zeleninou a jen se po tom zaprášilo. Dnes také dostali své první opravdové obojky, což mi bude trošku komplikovat rozlišování, neboť malé obojky v 9 různých barvách se mi nepodařilo sehnat. To ale nevadí, hlavně že to miminům sluší:-))

Pár fotek z dnešního večera najdete ve fotogalerii:-)

16. 9. 2008 Zdá se, že Bílý (celočerný pejsek) má nové majitele. Sympatické je, že se s ním budu potkávat ve Zdicích na cvičáku.

Kuřátko se zeleninkou a rýží štěňatům velice chutnalo, proto budou k večeři dostávat maso s přílohou. Musíme zkusit, zda jim bude chutnat také tvaroh.

14. 9. 2008 Díky štěňatům je u nás stále veseleji, už nás začínají okusovat ostrými zoubky a 3x denně hezky baští namočené granulky Calibra Puppy. Zítra chci zkusit, jak by jim chutnalo kuřátko s rýží a zeleninkou a také nás čeká první odčervování. Naše dvouletá dcera je z psích miminek úplně vedle a nejraději by u nich i spala. Samozřejmě ji nenecháváme se štěňaty bez dozoru, ale musím ji pochválit, chová se disciplinovaně a nesnaží se je tahat (smí je jen hladit).

10. 9. 2008 Zkusmo jsem namočila Calibru Puppy, kterou momentálně mícháme Terušce s Calibrou Adult, a světe div se, granulky rozmočené v převařené vodě mimina s chutí žerou! Fotky z prvních sourozenenckých bitek a z prvního krmení najdete ve fotogalerii.

9. 9. 2008 Mimina dostala poprvé kašičku uvařenou z mléka pro štěňata, protože se bojíme, že jim mléko od Terinky už nestačí. No, snaha sice byla, ale moc jim to nechutnalo, takže nenasytná Teruška měla lukulské hody a s gustem to všechno sežrala sama:-))

8. 9. 2008 Štěňatům jsme vyklidili pracovnu v přízemí, takže mají nový pokojíček :-)) Dostala tam i první hračky, převážně pískací. Odpoledne už tam ale neměli ani jednu, protože jim všechny šlohla mamina a odtahala je kamsi na zahradu. Holt máma je to sice vzorná, ale pokud jde o cokoli, co připomíná aport, nezná bratra - nebo v tomto případě potomky :-))

6. 9. 2008 Mimina byla poprvé na zahrádce.

5. 9. 2008 Musela jsem z porodní bedny, kde štěnda zatím stále bydlí, odstranit zábrany proti zalehnutí, neboť Velká je - doufám, že omylem - použila jako schůdky a vyrazila na výlet do okolí. Našla jsem ji spící v maminčině pelíšku asi dva metry od bedny. Chválabohu se jí nepodařilo dorazit až ke schodům, kde by si mohla ublížit.

Ve fotogalerii najdete čerstvé fotky našich psích dětiček.

4. 9. 2008 Dnes jsem našich devět miminek opět zvážila, údaje najdete v rubrice štěňata. Všichni už koukají a umí chodit po všech čtyřech. Když je jde Teruška nakrmit, je v jejich pelíšku docela rušno :-)) Chuděra, má co dělat, aby si k nim lehla, aniž by někoho zalehla.

30. 8. 2008 Se štěňaty je čím dál větší legrace, při jídle vesele vrtí ocásky a začínají se snažit chodit po všech čtyřech (a ne se jen plazit). Ještě jim to moc nejde, vždycky zvládnou dva tři kroky, pak se jim nožičky nějak zamotají a mimina se skácí na záda:-))

Teruška už s přehledem žere dobré kilo a čtvrt granulí ve třech denních dávkách a pro jistotu přidáváme také trochu Biocalu - aby nechyběl vápník atd. Občas se s námi zdrží na zahradě a ač je vážně neuvěřitelně vzorná máma, někdy mám pocit, že se jí k těm jejím hladovým upírkům moc nechce :-)) Ovšem stačí, když někdo z mimin hlasitěji zapiští a je u nich natotata.

Ve fotogalerii najdete samozřejmě pár nových fotek.

26. 8. 2008 V rubrice Štěňata najdete nejnovější údaje o našich psích dětech a ve fotogalerii jejich nejnovější fotky :-)) Teruška statečně pečuje o svých 9 ratolestí a baští více než 1 kg Calibry Puppy denně.

24. 8. 2008 Jak jsme se obávali, nejslabší fenka z vrhu to nezvládla a včera pozdě večer přes veškerou naši snahu o její záchranu umřela.

23. 8. 2008 Doplnila jsem nejnovější údaje o hmotnosti štěňat a ve fotogalerii najdete nové fotky.

22. 8. 2008 Doplnila jsem údaje o váhových přírůstcích štěňat za včerejší a dnešní den.

20. 8. 2008 Dnes v noci Terinka porodila 10 živých štěňátek a 2 mrtvá. Máme 5 holčiček a 5 chlapečků. Podrobnější informace naleznete v rubrice Štěňata.

13. 8. 2008 Terušce už se to krátí, během 10-14 dnů by měla být štěňata na světě. Pro lepší představu jsem dnes vyrobila a umístila na stránky pár foteček naší budoucí maminy - už je opravdu monstrózní :-)

16. 7. 2008 HURÁÁÁÁ! Březost potvrzena, koncem srpna čekáme štěňátka! Více info v rubrice Štěňata.

22. 6. 2008 Dnes byla Teruška nakryta Gerrem. Shodou okolností dnes také oslavila své 4. narozeniny.

10. 6. 2008 Teruška začala hárat, máme domluvené krytí Gerrem Leryka - adresu jeho webových stránech naleznete v odkazech. Doufejme, že všechno klapne, doma  se už teď všichni těšíme na psí miminka:-))

7.5. 2008 Doplněny zbývající fotky z nedělního tréninku ve Zdicích.

4. 5. 2008 Přidány fotografie Fausta, Brity a Terky z minulého týdne a část fotek Terinky z dnešního tréninku ve Zdicích. Daší fota čekají na zmenšení :)

24. 3. 2008 KV Hořovice - Teri ve třídě pracovní dostala velmi dobrou.